';
side-area-logo

18.října 2018, Tibilisi –  Dvoudenní konference Rady Evropy o zneužívání dětí a korupci ve sportu. Výstupy odborníků, zástupců nevládního sektoru a politiků z celé Evropy byly moc zajímavé, stejně jako dnešní workshop, ze kterého si odnáším cenné znalosti a příklady dobré praxe pro pomoc obětem násilí a zneužívání. Fotky z útrob gruzínského parlamentu stejně jako z české ambasády si odpustím, protože by mohly devalvovat dobrou práci všech zúčastněných, před kterými naopak smekám.

Dnes k večeru nás ovšem hostitelé vytáhli na výlet do uprchlického městečka, kde přebývají vnitrostátně vysídlení lidé (internally displaced persons) z Ruskem okupované Jižní Osetie. A dále pak za jedním z kořenů evropské civilizace – malým, avšak majestátním klášterem Džvari a katedrálou Svetitskhoveli.

Doufám, že Gruzie bude pokračovat ve svém proevropském směřování (na tom tady panuje všeobecná shoda), stabilizaci právního státu (reformy probíhají), zvyšování úrovně lidských práv a ekonomickém růstu. Potenciál má rozhodně velký. I když mi místní jídlo po dvou dnech leze krkem, rozhodně si dokážu tenhle stát na pomezí Evropy a Asie představit jednoho dne na standardní úrovni EU.

Doporučit
  • Facebook
  • Twitter
Sdílet
Štítky
Napište komentář